Довідник термінів

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Зараз є 37 термінів що починаються з літери І.
• Індивідуальна державна допомога
захід державної допомоги, що здійснюється поза межами програми державної допомоги, а також окремі заходи державної допомоги, що здійснюються в межах програми державної допомоги, але підлягають повідомленню згідно з умовами такої програми та цим Законом ( п. 3 ст. 1 Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання")

• Індустріальний (промисловий) інноваційний парк
це визначена ініціатором створення індустріального інноваційного парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники парку можуть здійснювати науково-дослідну діяльність, діяльність зі створення та підготовки до впровадження об’єктів права інтелектуальної власності та інноваційних розробок, господарську діяльність у сфері промислового виробництва з їх освоєння, випуску та налагодження серійного виробництва з їх застосуванням, а також діяльність у сфері інформації та телекомунікацій на умовах, визначених законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального інноваційного парку (Проект Інноваційного кодексу Ч. 1 Ст. 4.6.1).

• Індустріальний (промисловий) парк
визначена ініціатором створення індустріального парку відповідно до містобудівної документації облаштована відповідною інфраструктурою територія, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері переробної промисловості, а також науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій на умовах, визначених цим Законом та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку(Про індустріальні парки : Закон України від 21.06.2012 р. №5018-VI. П. 3, ч.1,ст.1). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5018-17

• Інкубатор
це приміщення, в якому на обмежений термін розміщуються новостворені інноваційні фірми-клієнти(Митник А. К. Поняття наукового парку як суб’єкту правовідносин інтелектуальної власності. Право і суспільство. 2016. № 2. С. 58.).

• Інновації
нові або суттєво вдосконалені продукти або процеси, включаючи виробництво, будівництво, конструювання чи інші процеси, нові методи маркетингу, новий бізнес, організація робочого місця або зовнішні методи комунікації, представлені на ринку, державному управлінні, соціальній, культурній галузі. (Джерело: Про технології та інновації: Закон Литовської Республіки від 30 червня 2018 р. URL: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/303806a0869411e8af589337bf1eb893, Ч. 5 Ст. 2) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновації 2
відповідно до широкого визначення, прийнята в цьому дослідженні, це є реалізація нового або значно покращеного продукту (продукту або послуг) або процесу, новий організаційний метод або новий маркетинговий метод у економічній практиці, організації робочого місця або відносин з оточенням. (Джерело: Положення Президента Ради Міністрів від 2 лютого 2017 року Внесення змін до Положення про визначення формул звітних форм, пояснення щодо їх виконання та моделей анкет та статистичних досліджень, що використовуються в статистичних дослідженнях, створених у програмі статистичної статистики Громадська статистика за 2016 рік. URL: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000249/O/D20170249.pdf, С. 81) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновації продукту
є введенням на ринок продуктів або послуг, який є новими або значно покращився з точки зору їх функцій або додатків. Це включає в себе значні покращення з точки зору технічних специфікацій, компонентів та матеріалів, вбудованого програмного забезпечення, простоти використання або інших функціональних функцій.
  • Нові або вдосконалені продукти повинні бути новими для вашої компанії, але вони не повинні бути новими на ринок, на якому працює ваша компанія.
  • Нова або вдосконалена продукція може бути розроблена вашою компанією або іншими підприємствами чи організаціями. (Джерело: Положення Президента Ради Міністрів від 2 лютого 2017 року Внесення змін до Положення про визначення формул звітних форм, пояснення щодо їх виконання та моделей анкет та статистичних досліджень, що використовуються в статистичних дослідженнях, створених у програмі статистичної статистики Громадська статистика за 2016 рік. URL: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000249/O/D20170249.pdf, С. 66, 104) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновації процесу
це використання нових або значно покращених методів виробництва, розподілу та підтримки діяльності у сфері продукції та послуг.
  • Нові або вдосконалені процеси повинні бути новими для вашого підприємства, але вони не повинні бути новими на ринок, на якому працює ваша компанія.
  • Нові або вдосконалені процеси можуть бути розроблені вашим підприємством або іншими підприємствами чи організаціями.
  • Не включає інновацій виключно щодо організацій підприємства, такі включені до організаційних нововведень. (Джерело: Положення Президента Ради Міністрів від 2 лютого 2017 року Внесення змін до Положення про визначення формул звітних форм, пояснення щодо їх виконання та моделей анкет та статистичних досліджень, що використовуються в статистичних дослідженнях, створених у програмі статистичної статистики Громадська статистика за 2016 рік. URL: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000249/O/D20170249.pdf, С. 67) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновації сервісні

• Інноваційні кластери
це структури або організовані групи незалежних сторін (наприклад, інноваційні стартапи, малі, середні та великі підприємства, а також науково-дослідні організації та організації, що займаються поширенням знань, некомерційні організації та інші пов'язані з ними суб'єкти господарської діяльності), призначені для стимулювання інноваційної діяльності шляхом заохочення спільного використання об'єктів та обміну знаннями та професійним досвідом, а також ефективного сприяння передачі знань, налагодженню зв'язків, поширенню інформації та співпраці між підприємствами та іншими організаціями, що входять до кластера. (пп. «s», пп. 15, п. 1.3 Повідомленні Європейської Комісії «Рамковий документ щодо державної допомоги на наукові дослідження, технічний розвиток та провадження інноваційної діяльності» від 27.06.2014 р. (2014/C 198/01))

• Інноваційні опитування
це спроба виміряти результати та ефекти інноваційного процесу, в якому НДДКР відіграють важливу роль важливу роль.

• Інноваційні підприємства
інноваційним підприємством визнається підприємство (об'єднання підприємств) будь-якої форми власності, якщо більше ніж 70 відсотків обсягу його продукції (у грошовому вимірі) за звітний податковий період є інноваційні продукти і (або) інноваційна продукція. Інноваційне підприємство може функціонувати у вигляді інноваційного центру, бізнес-інкубатора, технополісу, технопарку тощо. (Стаття 16 Закону України «Про інноваційну діяльність») URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційні правовідносини
урегульовані нормами права суспільні відносини, пов’язані зі створенням, комерціалізацією інноваційних продуктів та їх реалізацією як інновацій, які виникають у процесі організації та здійснення інноваційної діяльності та закінчуються успішним упровадженням інноваційних продуктів як інновацій. Установлено, що інноваційні правовідносин мають комплексний характер, об’єднуючи низку простих, однорідних відносин, які складаються протягом здійснення інноваційного циклу

• Інноваційна інфраструктура
це сукупність підприємств, організацій, установ, їх об’єднань, асоціацій будь-якої форми власності, що надають послуги із забезпечення інноваційної діяльності (фінансові, консалтингові, маркетингові, інформаційно-комунікативні, юридичні, освітні тощо) (ст. 1 Закону України «Про інноваційну діяльність»). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційна діяльність
діяльність, що спрямована на використання і комерціалізацію результатів наукових досліджень та розробок і зумовлює випуск на ринок нових конкурентоздатних товарів і послуг. (ВР України Закон, від 04.07.2002, № 40-IV «Про інноваційну діяльність», ст. 1) URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційна діяльність 2
діяльність з розробки та впровадження нових або істотно вдосконалених продуктів чи процесів на ринок, у державне управління, в соціальну та культурну сфери. (Джерело: Про технології та інновації: Закон Литовської Республіки від 30 червня 2018 р. URL: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/303806a0869411e8af589337bf1eb893, Ч. 6 Ст. 2) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інноваційна діяльність 3
діяльність, що складається з розробки нових технологій та запуску на її основі для виробництва нових або значно покращених товарів, процесів або послуг; (Джерело: Про певні форми підтримки інноваційної діяльності: Закон Польщі від 30 травня 2008 року. URL: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20081160730, Ч. 3 Ст. 2) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інноваційна діяльність 4
включає в себе ряд наукових (дослідницьких), технічних, організаційних, фінансових та комерційних (комерційних) діяльності, спрямованих на розробку та впровадження інновацій. Деякі з цих заходів є інноваційними сама по собі, інші можуть не містити елемента нових продуктів, але необхідними для розробки та впровадження інновацій. Інноваційна діяльність також включає в себе дослідження та розробку, яка не стосується безпосередньо пов'язаної з створенням конкретних інновацій. (Джерело: Положення Президента Ради Міністрів від 2 лютого 2017 року Внесення змін до Положення про визначення формул звітних форм, пояснення щодо їх виконання та моделей анкет та статистичних досліджень, що використовуються в статистичних дослідженнях, створених у програмі статистичної статистики Громадська статистика за 2016 рік. URL: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000249/O/D20170249.pdf, С. 81) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інноваційна експертиза
це діяльність з дослідження, перевірки, аналізу об’єктів експертизи з метою оцінки їх інноваційного рівня і підготовки обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо таких об’єктів (Проект Інноваційного кодексу Ч. 1 Ст. 3.3.3).

• Інноваційна продукція
нові  конкурентоздатні  товари чи послуги, що відповідають вимогам, встановленим Законом України «Про інноваційну діяльність» (ст. 1 ЗУ «Про інноваційну діяльність») URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційна розробка
складний результат інтелектуальної діяльності, комплексний об’єкт, що утворюється в результаті проведення робіт із розробки проекту впровадження об’єкта права інтелектуальної власності (інноваційного об’єкта), що здатна задовольнити нові, спеціалізовані інтереси суб’єктів господарювання (ст. 5.4.1 Проекту Інноваційного Кодексу України)

• Інноваційна структура
це юридична особа будь-якої організаційно-правової форми, що створена відповідно до законодавства (вид А), або група юридичних осіб, яка діє на основі договору про спільну діяльність без створення юридичної особи та без об'єднання вкладів її учасників (вид Б), з визначеними галуззю діяльності та типом функціонування, орієнтованим на створення та впровадження наукоємної конкурентоспроможної продукції. Учасниками інноваційної структури можуть бути будь-які підприємства, організації та установи незалежно від форм власності (з урахуванням обмежень, встановлених законодавчими актами) (Положення про порядок створення і функціонування технопарків та інноваційних структур інших типів, затв. постановою КМУ від 22 травня 1996 р. N 549)

• Інноваційна технологія
це впровадження нового або значно вдосконаленого виробничий процес, спосіб розповсюдження або допоміжні дії для товарів чи послуг(Глібко С. В., Матюшенко І. Ю., Пасмор М. С. Практичні аспекти визначення високотехнологічних галузей і продукції в Україні. Соціальна економіка. 2018. Вип. 55. С. 37 – 49. С. 24.).

• Інноваційне підприємство
підприємство (об’єднання підприємств), що розробляє, виробляє і реалізує інноваційні продукти і (або)продукцію чи послуги, обсяг яких у грошовому вимірі перевищує 70 відсотків його загального обсягу продукції і (або) послуг(Про інноваційну діяльність : Закон України від 04.07.2002 р. № 40-IV. Ст. 1.). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційний бізнес-інкубатор
суб'єкт інфраструктури підтримки суб'єктів малого підприємництва, які займаються інноваційною діяльністю (здійснюють впровадження інноваційних ідей та винаходів на початкових етапах їх комерціалізації і реалізують на цій основі інноваційні проекти), що здійснює підтримку підприємців на ранній стадії їх діяльності шляхом надання в оренду нежитлових приміщень і надання консультаційних, бухгалтерських, юридичних та інших послуг. (п. 1.1 Наказу Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації Про затвердження примірних статутів та методичних рекомендацій від 27.12.2010 р. № 150. URL: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0150822-10#Text)

• Інноваційний парк
інноваційний парк – юридична особа або група юридичних осіб (учасники інноваційного парку), що діють відповідно до договору про спільну діяльність без створення юридичної особи та без об'єднання вкладів з метою створення організаційних засад реалізації проектів інноваційних парків з виробничого впровадження наукоємних розробок, високих технологій та забезпечення промислового випуску конкурентоспроможної на світовому ринку продукції. (Додаток 2 «Проект Закон України Про спеціальний режим інноваційної діяльності інноваційних парків» до Постанови Президії НАН України від 15.01.2020 р. № 8. URL: https://www.nas.gov.ua/legaltexts/Pages/regulation.aspx?ffn1=ActID&fft1=Eq&ffv1=P-200115-8)

• Інноваційний продукт
результат науково-дослідної і (або) дослідно-конструкторської розробки, що відповідає вимогам, встановленим цим Законом (ст. 1 ЗУ «Про інноваційну діяльність») URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційний проект
комплект документів, що визначає процедуру і комплекс усіх необхідних заходів (у тому числі інвестиційних) щодо створення і реалізації інноваційного продукту і (або) інноваційної продукції. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інноваційний простір
це специфічне довкілля, в якому перебувають суб’єкти інноваційної діяльності, відносини між ними, отримані інноваційні результати та продукція. До нього включено такі елементи або складові: 1) об’єкти інновацій — основна ланка в інноваційній діяльності; 2) суб’єкти інноваційних відносин; 3) системний комплекс взаємовідносин між елементами інноваційної діяльності; 4) інноватика (інструмент, який забезпечує інноваційні перетворення). Властивості такого простору сьогодні стають визначальним чинником соціально-економічного розвитку економічної системи(Кондрашихін А. Б. Інноваційні засади соціально-економічного розвитку регіону : структурно-інституціональний аспект. Наукові праці НДФІ. 2012. № 3 (60).С. 178.).

• Інноваційний процес
це послідовний процес створення ідеї, проектування, тестування, виготовлення та реалізації продукції. (Hamid Tohidi, Mohammad Mehdi Jabbari. Different Stages of Innovation Process. Procedia Technology. 2012. No. 1. P. 574 – 578, С. 576)

• Інноваційний розвиток регіону
стратегічний план дій, спрямований на розбудову усіх сфер регіональної інноваційної системи (Казмірчук С. Інноваційний розвиток регіону: наявний потенціал, проблеми та перспективи. Галицький економічний вісник. 2010. №1(26). С. 25-35.).

• Інновація
це впроваджений суб’єктом господарювання, згідно з інноваційного проекту, у виробничий процес результат інтелектуальної, в тому числі наукової та науково-технічної діяльності, оформлений у встановленому законом порядку як об’єкт права інтелектуальної власності та доведений до рівня інноваційного продукту зі здійсненням науково-дослідних та/або дослідно-конструкторських робіт і виготовлення дослідних зразків, пробних партій та/або запровадження експериментального виробництва. (Джерело: Проект інноваційного кодексу України. Харків: Право, 2012. 168 с. Стаття 5.5.1.) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновація (Інновації)
це новостворені  (застосовані) і (або) вдосконалені  конкурентоздатні технології, продукція  або послуги, а також організаційно-технічні рішення  виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери (ст. 1 ЗУ «Про інноваційну діяльність») URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text

• Інновація 2
«Інновація» розробка або розгортання нового або суттєво відновленого продукту, послуги або рішення, продукт, послуги або рішення бути новими або значно покращився для кінцевого споживача, договірного органу або ринку. (Джерело: Про Умови підтримки закупівель для інновацій: Положення Міністра підприємств від 28.03.2016 р. № 28. URL: https://www.riigiteataja.ee/akt/106012021002, Ч. 4 Ст. 4) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновація 3
«Інновація» означає використання нових ідей та знань для реалізації інноваційних рішень, що передбачають розробку та оновлення продуктів та послуг (інновація товару); захоплення та розширення відповідних ринків (інновації ринку); створення та впровадження нових методів виробництва, постачання та збуту (інновація процесів); інновації в управлінні та організації праці (організаційні інновації) та розвиток умов праці та навичок персоналу (інновації персоналу); (Джерело: Про організацію досліджень та розробок: Закон Естонії від 26.03.1997 року. URL: https://www.riigiteataja.ee/akt/116032011011?leiaKehtiv, Ч. 4 Ст. 2) (Переклад НДІ ПЗІР НАПрН України).

• Інновація бізнес-процесів
це новий або вдосконалений бізнес-процес для одного або більше функцій бізнесу, що суттєво відрізняється від попереднього бізнесу фірми процесів і що була введена у користування фірмою. URL: https://www.oecd-ilibrary.org/science-and-technology/oslo-manual-2018_9789264304604-en

• Інші суб’єкти інноваційна інфраструктури
сукупність підприємств, організацій, установ, їх об'єднань, асоціацій будь-якої форми власності, що надають послуги із забезпечення інноваційної діяльності (фінансові, консалтингові, маркетингові, інформаційно-комунікативні, юридичні, освітні тощо) (ст. 1 «Про інноваційну діяльність»). Для здійснення фінансової підтримки інноваційної діяльності суб'єктів господарювання різних форм власності Кабінет Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері інноваційної діяльності створює спеціалізовані державні небанківські інноваційні фінансово-кредитні установи (ст. 19 «Про інноваційну діяльність»). Для здійснення фінансової підтримки місцевих інноваційних програм органи місцевого самоврядування можуть створювати комунальні спеціалізовані небанківські інноваційні фінансово-кредитні установи і підпорядковувати їх виконавчим органам місцевого самоврядування (ст. 20 ЗУ «Про інноваційну діяльність»). URL: href="https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15#Text