Довідник термінів

All | # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
There are currently 10 термінів in this directory beginning with the letter В.
Венчурний фонд
це інституційний інвестор, що здійснює виключно діяльність з венчурного інвестування, пов'язану із залученням грошових коштів венчурних інвесторів з метою отримання прибутку від вкладення цих коштів у реалізацію інноваційних,проектів суб'єктами інноваційної діяльності. (Проект Інноваційного кодексу Ч. 4 Ст. 4.9.1).

Винахід (корисна модель)
це результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології (ст. 1 ЗУ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»)

Вироблення послуги
це організація вирішення певної проблеми (наприклад, лікування, операції тощо), що в основному не передбачає постачання товару. Необхідним натомість є розміщення в розпорядженні клієнта пакету можливостей та компетенцій (людських, технологічних, організаційних) для організації рішення, яке може надаватися необхідною мірою. URL: https://essay.utwente.nl/60173/1/MA_thesis_H_Vos.pdf

Високі технології
технології, розроблені на основі новітніх наукових знань, які за своїм технологічним рівнем перевищують кращі вітчизняні та іноземні аналоги і конкурентоспроможні на світовому ринку наукомісткої продукції(Закон України від 14.09.2006 р. No 143-V. "Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій" п. 11, ч. 1, ст. 1.). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/143-16#Text

Відкрита інновація (Open innovation)
Це використання цілеспрямованих вхідних і вихідних потоків знань для досягнення прискорення інноваційних процесів. З цього формується потреба забезпечити доступ до об'єктів інтелектуальної власності, що знаходяться у зовнішньому середовищі, використовуючи принципи стратегічної співпраці, що, в кінцевому підсумку, підвищить конкурентоспроможність компанії і ефективність її бізнес-моделі.
(Коверга С. В. Управління розвитком національної інноваційної системи як інструмент розвитку територій в умовах посткризового відновлення. Стратегії сталого розвитку територій в умовах посткризового відновлення [текст] : [монографія] / під заг. ред. д.е.н., проф. Храпкіної В.В., д.ю.н., проф. Устименка В.А.  К.: Інтерсервіс, 2021.  382 с., С. 102-115. С. 106)
Це парадигма, яка передбачає, що фірми можуть і повинні використовувати як зовнішні, так і внутрішні ідеї, а також внутрішні та зовнішні шляхи виходу на ринок, коли вони прагнуть розвивати свої технології.
Chesbrough, H.W, (2006). Open Business Models: How to Trive in the New Innovation Landscape, Cambridge, MA: Harvard Business School Publishing.

Відкрита наука (Open science)
Інклюзивна конструкція, яка поєднує різні рухи та практики, спрямовані на те, щоб багатомовні наукові знання були відкрито доступними, доступними та придатними для повторного використання для всіх, щоб збільшити наукову співпрацю та обмін інформацією на користь наука та суспільство, а також відкрити процеси створення, оцінки та комунікації наукових знань для суспільних діячів за межами традиційної наукової спільноти.
(Recommendation on Open Science. UNESCO).

Відкритий доступ (Open access)
Це радикально нова модель фінансування, як спосіб досягнення двох основних цілей: скасування плати за передрук опублікованих статей у рецензованих журналах, щоб зробити результати досліджень загальнодоступними, без витрат для читачів; значне скорочення загальних витрат на публікацію та доступ для дослідників, їхніх установ та фінансових установ, особливо обтяжливих витрат на передплату основних журналів для інституційних бібліотек, які стають дедалі більшими
(Frank J., Foster R., Pagliari C. Open access publishing – noble intention, flawed reality. Social Science & Medicine. 2023. V. 317. P. 115592. URL: https://doi.org/10.1016/j.socscimed.2022.115592)
Відкриті для всіх публікації в Інтернеті, які можна читати, розвантажувати, копіювати, розповсюджувати, роздруковувати, знаходити або приєднувати до повних текстів відповідних статей, використовувати для складання покажчиків, вводити їх як дані в програмне забезпечення або використовувати для інших законних цілей при відсутність фінансових, правових та технічних перешкод, за винятком тих, що регулюють доступ до власне Інтернету
(Budapest Open Access Initiative).

Відкриті джерела інформації (Open information sources)
Відкрито доступна інформація, яка не потребує придбання технологій чи прав інтелектуальної власності, або взаємодії з джерелом.
(OECD/Eurostat (2005), “The Measurement of Scientific and Technological Activities: Guidelines for Collecting and Interpreting Innovation Data: Oslo Manual, Third Edition” prepared by the Working Party of National Experts on Scientific and Technology Indicators, OECD, Paris).

Відкриті наукові знання (Open scientific knowledge)
Наукові публікації, дослідницькі дані, метадані, відкриті освітні ресурси, програмне забезпечення, вихідні коди і апаратні забезпечення, що знаходяться у відкритому доступі або захищені авторським правом і опубліковані на підставі відкритої ліцензії, що допускає доступ, повторне використання, зміну цільового призначення, адаптацію та поширення на певних умовах.
(Recommendation on Open Science. UNESCO).

Вітряк інновацій
це постійно функціонуюча відпрацьована система «народження» інноваційного товару/послуги, що супроводжується новими рішеннями в інноваційній діяльності з моменту появи цих рішень до практичного їх впровадження зі всеохоплюючим управлінням якістю протягом усього інноваційного ланцюга (ідея – нова або вдосконалена технологія – лабораторний зразок – комерційний зразок – пробна серія – мала серія – серійне виробництво з модифікацією продукту)(Краус, Н., Краус, К. Реалізація інноваційного проекту підприємницькою структурою в рамках дії вітряка інновацій. Економіст. 2016. № 2. С. 5. С. 4–8.). http://ua-ekonomist.com/archive/2016/2/Kraus.pdf

Contacts

  • Kharkiv, 61002, Chernyshevskaya st., 80
  • Phone number / fax: (057) 700-06-63
  • email: ndipzir@gmail.com

© 2025 LTInnovations