Associated status is the closest form of research and innovation cooperation between
European Union (EU)
Member States and non-EU countries, allowing non-EU countries to take part in the various actions of the
Horizon Europe programme on the same terms (rights and obligations) as Member States. This privileged relationship makes it easier to work on and fund joint projects. The framework increases opportunities for the non-EU countries’ national researchers/entities to collaborate with those of the Member States and other associated countries. It also gives access to a broad range of calls for proposals issued under the EU framework programmes. No additional administrative requirements are imposed, provided that the legal entities meet the same requirements as any other legal entity located in the EU.
(Horizon Europe – Association agreements with non-EU countries. URL:
https://eur-lex.europa.eu/EN/legal-content/summary/horizon-europe-association-agreements-with-non-eu-countries.html?fromSummary=27)
[UA] Horizon Europe – Угоди про асоціацію з країнами, що не входять до ЄС. Яка мета угод?
Асоційований статус є найбільш тісною формою дослідницької та інноваційної співпраці між
державами-членами Європейського Союзу (ЄС) та країнами, що не входять до ЄС, що дозволяє країнам, що не входять до ЄС, брати участь у різних заходах програми
Horizon Europe на однакових умовах (права та обов’язки). ) як держав-членів. Ці привілейовані відносини полегшують роботу та фінансування спільних проектів. Структура розширює можливості для національних дослідників/організацій країн, що не входять до ЄС, співпрацювати з дослідниками/організаціями держав-членів та інших асоційованих країн. Він також надає доступ до широкого спектру конкурсів пропозицій, опублікованих у рамках рамкових програм ЄС. Жодних додаткових адміністративних вимог не встановлюється за умови, що юридичні особи відповідають тим самим вимогам, що й будь-яка інша юридична особа, розташована в ЄС.